Traktory z gamy Forterra cechują się doskonałymi osiągami i solidnością. W skład gamy wchodzą trzy warianty: Podstawowy model Forterra CL jest wyposażony w czterocylindrowy silnik o zakresie mocy od 96-136 KM oraz skrzynię biegów 24/18. W przeciwieństwie do modelu podstawowego, Forterra HSX jest wyposażony w bardziej nowoczesną przekładnię 30/30 z rewersem hydraulicznym. Najwyższym modelem z gamy jest Forterra HD, który ma wyższą moc (do 147 KM) i posiada bardziej wytrzymałe nadwozie, resorowaną, wielowahaczową oś przednią oraz wielofunkcyjny panel sterowniczy.

SIŁA
Kombinacja mocnego silnika i wyższej masy ciągnika daje maksymalną moc w każdych warunkach.

Wytrzymałość
Modele Forterra są wytrzymałe, nawet przy maksymalnych obciążeniach. Ich konstrukcja łączy w elegancki sposób prostotę, użyteczność i pomysłowość. Traktory Zetor Forterra to niezawodne maszyny o wysokiej żywotności.

Efektywność
Niskie zużycie paliwa oraz przystępna cena części zamiennych sprawia, że Forterra to jeden z najbardziej popularnych traktorów na rynku.

SILNIK
Potężna moc przy niskim zużyciu paliwa

Traktory Forterra wyposażone są w czterocylindrowe silniki Zetor o mocy od 96 do 147 KM. Ich specjalna, mocna konstrukcja stanowi silną konkurencję dla traktorów sześciocylindrowych. Silniki Zetor są niezawodne, posiadają dużą moc i zapewniają niskie zużycie paliwa. Prosta konstrukcja silnika oraz niewielka ilość elementów elektronicznych zapewnia niskie koszty eksploatacji, długą żywotność i prostotę użytkowania oraz bezawaryjność.

SKRZYNIA PRZEKŁADNIOWA
Połączenie siły i dokładności

W gamie Forterra do wyboru są cztero lub pięciobiegowe przekładnie o dwóch zakresach (polowym i transportowym) oraz trójstopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego (PowerShift). Modele Forterra HSX oraz HD są wyposażone w rewers hydrauliczny (PowerShuttle).

HYDRAULIKA
Siła i wydajność

Efektywność hydrauliki Forterra bazuje na specjalnej funkcji HitchTronic - automatycznej regulacji tylnego trzypunktowego układu zawieszenia. Maksymalna siła udźwigu wynosząca do 77 kN lub 85 kN pozwala na sprzęganie ciężkich maszyn. Traktory Forterra dają możliwość wykorzystywania szerokiego zakresu narzędzi.

KABINA
Komfort, przestronność i świetna widoczność

Amortyzowana kabina wyposażona w ergonomiczny fotel oraz nowoczesny wielozadaniowy panel przyrządów zapewnia komfortowe pole widzenia we wszystkie strony. Daje to komfort nawet podczas wymagających, całodniowych prac. Wysokiej klasy układ sterowania traktorem Forterra jest intuicyjny i prosty, a menu pozbawione jest niepotrzebnie skomplikowanych pozycji.

Więcej informacji: www.zetor.pl

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem