Aby podnieść poziom techniczny i zwiększyć wydajność w codziennej ciężkiej pracy użytkowników swoich wyrobów firma Zetor rozpoczęła współpracę z uznanym producentem ładowaczy czołowych, szwedzką firmą Ålö AB. Firma Ålö AB jest wiodącym na świecie producentem ładowaczy i posiada aż 25% światowego rynku w segmencie ładowaczy czołowych do ciągników rolniczych wyposażonych w silniki o mocy powyżej 50 KM.

Wynikiem współpracy dwóch renomowanych firm takich jak: Zetor Tractors i Ålö AB jest seria ładowaczy czołowych prezentowanych pod nazwą Zetor System. Wyroby te są wykonywane specjalnie do ciągników marki ZETOR w dwóch seriach modelowych oznaczonych jako seria ZX oraz ZL w kolorze czerwonym odpowiadającym barwie ciągników ZETOR.

Seria ZX

Ładowacze ZX zaprojektowano tak, aby zapewnić użytkownikom maksymalną wydajność i korzyści na wiele lat. Na renomę ładowaczy ZX ogromny wpływ ma ich niezawodność oraz trwałość i doskonałe dopracowanie konstrukcji.

Doskonała widoczność. dzięki niskiemu ułożeniu przewodów poprzecznych i najniższy przegub na rynku. Ładowacz ZX zapewnia optymalną widoczność we wszystkich sytuacjach, w tym również w ciemności, ponieważ oświetlenie ciągnika nie są zasłonięte.

Maksymalna siła podnosząca. Solidnie zaprojektowane ramiona i sworznie ładowacza oraz optymalnie dobrane siłowniki są czynnikami, dzięki którym siła podnosząca modelu ZX jest tak wysoka. Mechaniczne złącze równoległe dodatkowo ją wzmacnia.

Układ sterowania ładowacza. Doskonałe sterowanie, natychmiastowa reakcja i kierowalność jest uzyskiwana dzięki optymalnie dobranemu przepływowi — na każdą okazję i bez względu na masę ładunku.

Seria ZL

Wysoka wydajność robocza połączona z najwyższym bezpieczeństwem pracy. Każdy szczegół został zaprojektowany po gruntownym przemyśleniu tak, aby ładowanie było możliwie jak najprostsze, bezpieczne i wydajne.

Inteligentna i praktyczna konstrukcja. Konstrukcja wysięgnika ładowacza sprawia, że ładowacz ZL w unikatowy sposób dopasowuje się do budowy nowoczesnych ciągników. Dzięki najniżej umieszczonemu przegubowi wśród tego typu urządzeń dostępnych na rynku, zapewnia doskonałą widoczność na boki.

Prostota, we wszystkim, od serwisowania do obsługi układu hydraulicznego i narzędzi. Gwarantuje łatwą pracę i nie obciąża nadmiernie nadwozia ciągnika.

Niezawodność i pewność. Ładowacz ZL jest pełen elementów, które poprawiają jego niezawodność. Jednym z doskonałych tego przykładów jest belka poprzeczna znajdująca się z tyłu ramy nośnej narzędzia, której zadaniem jest zapobieganie uszkodzeniom mechanizmu blokowania osprzętu.

 

Więcej informacji na www.zetor.pl