• ul. Dworcowa 29, 88-400 Żnin
 • (52) 30 30 350
 • Otwarte: Pon-Pt: 7:30-17:00 | Sob 8:00-13:00

  Aktualności

  ZETOR CRYSTAL na targach rolniczych Země živitelka

  Już 45-ty raz z rzędu marka ZETOR bierze udział w Międzynarodowych Targach Země živitelka. Od 23 sierpnia do 28 sierpnia na terenie wystawowym w Czeskich Budziejowicach można zobaczyć wszystkie sześć modeli ciągników ZETOR. Głównym motorem jest ogólnoświatowe wprowadzenie zmodernizowanej serii ZETOR CRYSTAL HD. Wielokrotnie nagradzana maszyna świętuje w tym roku swoje 50 lecie.

  Jak co roku spółka ZETOR TRACTORS a.s. prezentuje swoje wyroby na poszukiwanych międzynarodowych targach rolniczych Země živitelka. Publiczność może podziwiać typowe czerwone kształty eleganckich maszyn na terenie wystawowym w Czeskich Budziejowicach w Pawilonie Z. Można tam zobaczyć maszyny wszystkich modeli UTILIX, HORTUS, MAJOR z nowym designem, PROXIMA lub FORTERRA. Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów na stoisku ZETOR jest wprowadzenie ulepszonej serii CRYSTAL w wersji HD o maksymalnej mocy 171 KM. Od 23 sierpnia zainteresowani z całego świata mogą zamówić nową maszynę.

  2018-ty rok oznacza dla spółki ZETORU okres modernizacji modeli i wprowadzania nowych wyrobów na rynek. Od wiosny oferujemy maszyny o mocy od 40 do 70 koni mechanicznych – UTILIX oraz HORTUS. W lipcu seryjna produkcja MAJOR została wdrożona w nowym designie. W ciągu roku wdrożono modele ciągników PROXIMA oraz FORTERRA, które posiadają szczególne cechy bezpieczeństwa, takie jak układy hamulcowe itp. Wszystko było zaplanowane na jesień, kiedy zamierzaliśmy wprowadzić na rynek nowy ZETOR CRYSTAL HD. Cieszę się, że maszyna zostanie zaprezentowana profesjonalistom i udostępniona publicznie na rynku krajowym w ramach targów Zemi Živitelce. Jestem przekonany, że najmocniejszy ciągnik w portfelu zadowoli klientów nawiązując na 50-letnią historię tego modelu,“  mówi Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy ZETOR TRACTORS a.s.mówi Marián Lipovský, dyrektor wykonawczy ZETOR TRACTORS a.s.

  Zmodernizowany CRYSTAL może poszczycić się sprawdzonym 6-cylindrowym motorem Deutz o objętości wyrzutowej 6,1 litra i maksymalnej mocy 171 KM jest maszyną o największej mocy w portfolio spółki ZETOR. Silnik spełnia limit emisji STAGE IV a system Common Rail gwarantuje niski poziom emisji. Silnik ma długą żywotność i niskie zużycie energii.
   
  Podobnie jak zmodernizowane FORTERRA oraz CRYSTAL ma model ZETOR ECO 40 własną produkcyjną skrzynią biegów o zakresie prędkości 30/30. Jest to 5-stopniowa skrzynia biegów z automatycznym mnożnikiem PowerShift 3 ° i elektrohydraulicznym rewerserem PoweShuttle, który umożliwia zmianę kierunku jazdy bez konieczności wchodzenia na pedał sprzęgła i zmianę biegów. Przekładnia pracuje z ekonomiczną prędkością obrotową 1750 obr./min przy prędkościach maksymalnych 40 km/h, obniżając koszty ruchu. W najbardziej powszechnym zakresie prędkości 4-12 km/h maszyna posiada 13 biegów.

  Równe obciążenie zawieszenia trzypunktowego i maksymalną siłę podnoszenia wynoszącą 8,5 t zapewniają dwa pomocnicze cylindry. CRYSTAL ma cztero-sekcyjny przełącznik pomocniczy, który jest sterowany elektronicznie, tzw. FINGERTIP pozwalając operatorowi maszyny sprawdzać czas i ilość dostarczonego oleju. Rozdzielnica jest również wyposażona w duże sprzężenie zwrotne ¾ szybkozłącza do odpadów z obrotowego silnika hydraulicznego. Automatycznie podłączamy system zarządzania pługami EHR Hitchtronic, to automatyczna regulacja tylnego trzypunktowego układu zawieszenia, który zmniejsza zużycie paliwa o 5–7 %.
   
  Kabina ciągnika jest 6-kolumnowa, resorowana, przestronna i ma niski poziom hałasu. Jest ustawiona o 10 cm wyżej, co poprawia widok z kabiny. Operator może liczyć na komfortową pracę dzięki panelowi wielofunkcyjnemu ze systemem sterowania w kabinie, bowden sterowaniu, wygodnemu pneumatycznemu zawieszeniu siedzenia, nowej desce rozdzielczej, panoramicznym lusterkom lub wbudowanemu oknu dachowemu, które służy do wentylacji w kabinie, a także poprawia widoczność ładunków podniesionych podczas pracy z ładowaczem czołowym. Maszyna może być również wyposażona w osiem diod LED oświetlających powierzchnię roboczą wokół ciągnika. Standardowym wyposażeniem maszyny jest klimatyzacja i radio. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, siedzisko operatora i pasażera wyposażone są w pas bezpieczeństwa a siedzenie kierowcy jest uzupełnione czujnikiem, który odłącza WOM w momencie, gdy operator opuszcza swoje siedzenie. W razie potrzeby operator PTO może włączyć zewnętrzną część tylnego błotnika.
   
  Crystal HD ma przednią niezależnie napędzaną oś. Składa się z dwóch samodzielnych niezależnie sprężynowych półosi i jest wyposażony w 100% kontrolowaną blokadę mechanizmu różnicowego. Dzięki temu kierujący uzyskuje zawsze wysoki komfort jazdy. Na życzenie można sporządzić centralne smarowanie punktów smarowania osi.
   
  Maszyny są wyposażone w bardziej wyrafinowany układ hamulcowy. Tylne są uruchamiane pneumatycznie, a przednia oś jest hydraulicznie hamowana. Rezultatem jest większe bezpieczeństwo maszyny w obszarze hamowania.
   
  Objętość zbiornika paliwa ciągnika wynosi 300 litrów a objętość maszyny ma również 32 l zbiorników na mocznik. Maksymalna prędkość wynosi 40 km/h, długość ciągnika wynosi 5,4 m, szerokość 2,5 m a wysokość jest nieco większa niż 3 m. Jest to solidna maszyna, oferowana w dwóch wariantach, a mianowicie ZETOR CRYSTAL HD 150 oraz ZETOR CRYSTAL HD 170. Wprowadzając swoje produkty na rynek CRYSTAL HD staje się nowym flagowym produktem marki ZETOR. Dzięki wprowadzeniu maszyny na rynek z modelu CRYSTAL HD staje się nowy flagowy produkt marki ZETOR.
   
  ZETOR CRYSTAL w tym roku świętuje 50 lecie wprowadzenia swojej marki na rynek. Maszyna wdrożona w 1968 roku przyniosła międzynarodową pozytywną reakcję całej marki wkrótce po jej wprowadzeniu. Pierwsza amortyzowana kabina bezpieczeństwa na świecie, 4-cylindrowy (i od 1975 roku również 6-cylindrowy) motor wyposażony w wałek wyrównoważający przyniósł światowe przywództwo w tym, że poziom hałasu w kabinie nie przekroczył 85 dB oraz unikalny i rewolucyjny projekt, wszystko to sprawiło, że CRYSTAL stał się światowej klasy maszyną w swoim czasie. Ciągniki ZETOR były produkowane w fabryce w Brnie do 1981 roku. Z przyczyn politycznych produkcja została przeniesiona do ZTS Martin na Słowacji. W miejscowości Martin maszyny te były produkowane pod nazwą ZTS przez kolejne 20 lat i zostały wyposażone w trzy modernizacje. Produkcja nowej generacji ZETOR CRYSTAL w Brnie rozpoczęła się w 2015 roku.
   
  Země živitelka  to międzynarodowe targi rolnicze, przedstawiające technologię rolniczą i nowoczesne trendy w rolnictwie. Centrum wystawowe w Czeskich Budziejowicach gości ponad 500 wystawców z 20 krajów świata, a frekwencja wynosi około 100 000 osób. W tym roku podtytułem targów będzie hasło "100 lat czeskiego rolnictwa". Zaledwie sto lat temu powstała również Zbrojovka Brno, z której wywodzi się marka ZETOR od 1946 roku. Uczestniczy ona w ramach Targów Země živitelky od pierwszego roku, nieprzerwanie aż do dzisiaj. 
   
  źródło: Gospodarz.pl/ ZETOR TRACTORS a.s.

  Oddziały

  BARCIN
  ul. Kasztanowa 4
  tel. (52) 38 33 641
  tel. kom.: 511 457 109

  ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN / ŻNIN
  ul. Dworcowa 25
  tel. kom.: 694 383 177
  tel. kom.: 668 319 615
  tel. kom.: 662 017 257

  Oddziały

  FLANTROWO 2
  tel. kom.: 783 296 780
  tel. kom.: 798 806 234

  WAŁCZ
  ul. Bydgoska 74
  tel. (67) 387 18 80
  tel. kom.: 607 528 379

  HUTA
  ul. Poznańska 15
  64-708 Huta
  tel. kom.: 572 352 722

  Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem
  © 2023 INTER-VAX sp. z o.o. All Rights Reserved.

  INTER-VAX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Żninie, ul. Dworcowa 29, 88-400 Żnin, REGON: 091276553, NIP: 5621004712, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000962013. Kapitał zakładowy: 1 616 000 zł

  Podane na stronie internetowej ceny mogą ulec zmianie i nie są oferta handlowa w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

  Polityka prywatności | Polityka cookies