Zetor Forterra HD

  Zetor Forterra HD

  Traktory z gamy Forterra cechują się doskonałymi osiągami i solidnością. W skład gamy wchodzą trzy warianty: Podstawowy model Forterra CL jest wyposażony w czterocylindrowy silnik o zakresie mocy od 96-136 KM oraz skrzynię biegów 24/18. W przeciwieństwie do modelu podstawowego, Forterra HSX jest wyposażony w bardziej nowoczesną przekładnię 30/30 z rewersem hydraulicznym. Najwyższym modelem z gamy jest Forterra HD, który ma wyższą moc (do 147 KM) i posiada bardziej wytrzymałe nadwozie, resorowaną, wielowahaczową oś przednią oraz wielofunkcyjny panel sterowniczy.

  Najmocniejszy i najlepiej wyposażony ciągnik w naszej ofercie. Wzmocniony mechanizm różnicowy, większa oś tylna, większy rozstaw zapewniający lepszą stabilność, amortyzowana oś przednia i kabina. Wszystko razem sprawia, że Forterra HD jest silnym partnerem pomagającym podnieść produktywność

  Silnik

  Sprawdzone przez pokolenia klientów

  Silniki Zetor zawdzięczają swą popularność niskiemu zużyciu paliwa, dużej niezawodności i prostocie konstrukcji, co przekłada się na niską cenę zakupu, niskie koszty eksploatacji i niezawodność. Silniki 16-zaworowe otrzymały jedną z najwyższych ocen w surowych testach Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego (DLG). Ciągniki napędzane tymi silnikami są jednymi z najoszczędniejszych na rynku.

  ZETOR TRACTORS a.s. produkuje najwięcej silników wysokoprężnych w Republice Czeskiej. Tradycja produkcji sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku.

  • Dział rozwoju i produkcja na miejscu - zawsze precyzyjne wykonanie z użyciem najlepszych materiałów.
  • Niskie zużycie - bardzo niskie zużycie płynów eksploatacyjnych.
  • Mechaniczna pompa wtryskowa - niezawodność, bezawaryjność i długa żywotność.
  • Dwa wały wyważające - tłumią drgania i uspokajają pracę silnika.
  • Chłodzenie dna tłoka olejem pod ciśnieniem - zwiększa efektywność spalania i żywotność silnika.
  • Opcja montażu podgrzewacza płynu chłodzącego - skraca czas rozgrzania silnika, oszczędzając paliwo.
  • Świeca żarowa w każdym cylindrze (bezpośrednie wstępne ogrzewanie silnika) – zapewnia bezproblemowe uruchomienie w niskiej temperaturze.

  Ciągniki Zetor nie korzystają z tzw. Power Boost, to jest mocy dostępnej tylko w określonych warunkach. Pełna moc silnika ciągników Zetor jest do dyspozycji bez względu na prędkość jazdy, czy też włączenie wału odbioru mocy. 

  Duże przewyższenie momentu obrotowego daje silnikowi sprężystość i pozwala pracować na niskich obrotach z dużym obciążeniem bez konieczności częstej zmiany biegu.

  Skrzynia biegów

  Doskonałe połączenie siły i precyzji

  Pięciostopniowa skrzynia biegów z dwoma zakresami prędkości jazdy, trzystopniowym wzmacniaczem i rewersem pod obciążeniem (30/30) spełnia wysokie wymagania w zakresie komfortu. Dwa mokre sprzęgła wielotarczowe są niezawodne, a rewers płynny.

  4.W zakresie roboczym (6-12 km/h) dostępnych jest 9 biegów.

  • Produkcja we własnym zakresie - kontrola i gwarancja wysokiej jakości.
  • Żywotność - stosując wytrzymałe, wysokiej jakości materiały zapewniamy długą żywotność.
  • Wszechstronność - rozwiązanie dostosowane do potrzeb klienta.
  • Obroty - utrzymuje optymalne obroty silnika.
  • Komfort - prosta i wygodna zmiana biegów
  • Obroty zależne wom - oferowane w standardzie.

  WOM

  Tylny wał odbioru mocy w wersji z obrotami niezależnymi, co oznacza, że obroty tylnego wału odbioru mocy są proporcjonalne do obrotów silnika. Ciągnik posiada kombinacje obrotów tylnego wału odbioru mocy 540/540E/1 000/1 000E.

  SPRZĘGŁO WOM

  Mokre sprzęgło tarczowe w kąpieli olejowej ma długą żywotność. Modulowane załączanie zapewnia płynny rozbieg zagregowanych urządzeń.

  Hydraulika

  Wysoka efektywność pracy

  Dwa siłowniki pomocnicze hydrauliki zapewniają równomierne obciążenie ciągnika i maksymalną siłę podnoszenia. W modelu Forterra HD jest to 85 kN.

  Forterra HD ma dodatkowy, czterosekcyjny rozdzielacz hydrauliczny ze sterowaniem elektrohydraulicznym. W połączeniu z CBM kategorii III oferuje szeroki wybór urządzeń do agregacji. Aby ułatwić i podnieść jakość prac polowych ciągnik został wyposażony w automatykę czynności na uwrociach.

  • Możliwość wykorzystania ciężkiej agregacji, maksymalna siła podnoszenia hydrauliki: Forterra HD – 8500 kg.
  • Wysoka produktywność dzięki automatycznej regulacji trzypunktowego układu zawieszenia z systemem Hitchtronic.
  • Długa żywotność przy nierównomiernym obciążeniu TUZ.

  System elektrohydrauliki Bosch wyposażony jest w funkcję HitchTronic, wyjątkowy system automatycznej regulacji tylnego zawieszenia trzypunktowego. System nie wymaga ustawiania typów regulacji i ich kombinacji.

  Ustawiana jest tylko głębokość robocza narzędzia. Po osiągnięciu przez narzędzie podłączone do zawieszenia trzypunktowego ustawionej głębokości, system regulacji zmierzy opór gleby, a zmierzona wartość zostanie wykorzystana jako wartość wyjściowa do automatycznej regulacji tylnego zawieszenia trzypunktowego.

  Kabina

  Komfort i ergonomia

  Wygoda i przyjazny użytkownikowi, ergonomiczny układ wyróżniają kabiny serii Forterra. Wszystko zostało zaprojektowane pod kątem obsługi ciągnika, tak, aby zwiększyć komfort i wydajność pracy w każdym terenie i środowisku.

  • Amortyzacja kabiny - wszystkie modele Forterra oferują system amortyzacji kabiny, gwarantujący maksymalny komfort obsługi.
  • Panel wielofunkcyjny - To co odróżnia w kabinie Forterę HD od HSX to jest ergonomiczny, wielofunkcyjny panel sterowania, z wygodną, intuicyjną obsługą. Został umieszczony z prawej strony, dzięki czemu kierowca ma pod ręką wszystko, od sterowania hydrauliki, aż po aktywację automatyki czynności na uwrociach.
  • Siedzenie Zetor - jest ergonomiczne, wygodne i wytrzymałe.

  Więcej informacji na www.zetor.pl

  Oddziały

  BARCIN
  ul. Kasztanowa 4
  tel. (52) 38 33 641
  tel. kom.: 511 457 109

  ROGOWO
  ul. Gnieźnieńska 10
  tel. (52) 30 24 517

  ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN / ŻNIN
  ul. Dworcowa 25
  tel. kom.: 668 319 445
  tel. kom.: 608 617 106
  tel. kom.: 601 786 809

  Oddziały

  FLANTROWO 2
  tel. (52) 30 20 067
  tel. kom.: 783 296 780
  tel. kom.: 694 383 177

  WAŁCZ
  ul. Bydgoska 74
  tel. (67) 387 18 80
  tel. kom.: 607 528 379

  HUTA
  ul. Poznańska 15
  64-708 Huta
  tel. kom.: 572 352 722

  Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem
  © 2018 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny Sp. J. All Rights Reserved. Podane na stronie internetowej ceny mogą ulec zmianie i nie są oferta handlowa w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

  Polityka prywatności | Polityka cookies