• ul. Dworcowa 29, 88-400 Żnin
 • (52) 30 30 350
 • Otwarte: Pon-Pt: 7:30-17:00 | Sob 8:00-13:00

Zetor Proxima GP

Zetor Proxima GP

Wszechstronne, niezawodne, solidne. Takie są ciągniki serii PROXIMA, które należą do najchętniej wybieranej linii modelowej ZETOR. Ciągniki te spełniają wysokie wymagania użytkowników podczas prac rolniczych, komunalnych i w leśnictwie.

 

Silnik

Niezwykła popularność silników ZETOR wynika z niskiego zużycia paliwa, wysokiej niezawodności i prostoty konstrukcji,co zapewnia użytkownikowi niskie koszty eksploatacji, łatwość serwisowania i wysoką niezawodność. Silniki z technologią 16 zaworową uzyskały jeden z najlepszych wyników w trudnym teście Niemieckiego Towarzystwa Rolnicze (DLG). Ciągniki wyposażone w te silniki należą do najbardziej ekonomicznych na rynku.

Wysokie przewyższenie momentu obrotowego apewnia sprawność, wytrzymałość i możliwość pracy silników ZETOR z niską prędkością obrotową i dużym obciążeniem bez potrzeby częstej zmiany biegów.

Silniki te są stosowane w ciągnikach serii PROXIMA w kategorii T2 spełniających normy emisji spalin STAGE IIIB, które są wyposażone tylko w pasywny filtr cząstek stałych bez AdBlue.

 • WŁASNY ROZWÓJ I PRODUKCJA pewność najlepszego produktu przy użyciu wysokiej jakości materiałów
 • NISKIE ZUŻYCIE osiągane jest bardzo niskie zużycie paliwa
 • MECHANICZNA POMPA WTRYSKOWA ZE STEROWANIEM ELEKTRONICZNYM niezawodność, prostota i długa żywotność 
 • DWA WAŁKI WYROWNOWAŻAJĄCE tłumią wibracje i stabilizują pracę silnika 
 • EKOLOGIA ciągniki spełniają wszelkie aktualne normy emisji spalin
 • BRAK POWERBOOST

Silniki ZETOR mają dostępną pełną moc w całym zakresie pracy niezależnie od prędkości ciągnika lub włączenia wałka WOM

Skrzynia biegów

Skrzynie biegów do ciągników serii PROXIMA są produkowane bezpośrednio w fabryce ZETOR TRACTORS w Brnie w Czechach. Samodzielna produkcja pozwala na lepszą kontrolę jakości, możliwość wprowadzania ulepszeń konstrukcji oraz oferowanych opcji. Wykorzystanie materiałów wysokiej jakości pozwala na osiąganie wysokiej wytrzymałości i trwałości. W modelach serii Proxima jest stosowane kilka rodzajów skrzyń przekładniowych.

Proxima GP
Cztero-biegowa skrzynia z dwustopniowym wzmacniaczem i rewersem mechanicznym. 16 biegów do przodu oraz 16 biegów wstecznych.

Hydraulika

ZETOR jako pierwszy wprowadził system HITCHTRONIC, który zdobył wiele nagród. System elektrohydrauliki Bosch jest wyposażony w funkcję HitchTronic, unikalny automatyczny system sterowania tylnym trzypunktowym układem zawieszenia (TUZ). Podczas korzystania z tego systemu nie trzeba ustawiać rodzajów regulacji i ich mieszania. Wystarczy tylko ustawić głębokość roboczą narzędzia i system sam utrzyma ustawienia TUZ bez względu na rodzaj gleby. Ustawiamy głębokość orki, system kontroli cały czas mierzy opór gleby i te wartości są na bieżąco przetwarzane przez układ pozycjonowania TUZ i utrzymuje narzędzie w stałej pozycji pracy. Dla wygodnej pracy z maszynami ciągniki Proxima HS/ GP mogą być wyposażone w maksymalnie 4 sekcje rozdzielacza hydraulicznego i EHR z funkcją HitchTronic.

 • TYLKO ZEWNĘTRZNE SIŁOWNIKI bez dodatkowego wewnętrznego siłownika 
 • RÓWNOMIERNY PRZYROST SIŁY PODNOSZENIA
 • ŁATWY SERWIS
 • REGULACJA CZUŁOŚCI UKŁADU z funkcją blokady hydraulicznej
 • PRECYZYJNE URUCHAMIANIE NARZĘDZI BEZPIECZNY TRANSPORT
 • DODATKOWY WYŁĄCZNIK zintegrowany bezpośrednio na pokrywie hydraulicznej
 • SEKCJE BEZ KICK-OUT mają mechaniczną blokadę w skrajnych położeniach
 • STEROWANIE CIĘGŁAMI BOWDENA z mechanicznym blokowaniem pozycji „N”
 • ZEWNĘTRZNE STEROWANIE TUZ zwiększa komfort użytkowania i obsługi narzędzi

Kabina

Kabiny są wygodne i bezpieczne. Podstawą jest duża przestrzeń wokół kierowcy z optymalnym widokiem na wszystkie strony ciągnika. Dzięki temu operator ma doskonały podgląd i kontrolę nad używanymi narzędziami pracy. Kontrolę nad ładowaczem czołowym zapewnia odpowiednio wyprofilowany dach wyposażony w przeszklone, uchylne okno.

Fotel kierowcy zapewnia ergonomiczne i wygodne siedzenia. Dostępne są dwa warianty siedzeń: - siedzisko z zawieszeniem mechanicznym lub bardziej komfortowe siedzenie z pneumatyczną amortyzacją. Każda seria ciągników PROXIMA jest standardowo wyposażona w składane siedzenie pasażera z pasem bezpieczeństwa.

 

Więcej informacji na www.zetor.pl

 

Oddziały

BARCIN
ul. Kasztanowa 4
tel. (52) 38 33 641
tel. kom.: 511 457 109

ROGOWO
ul. Gnieźnieńska 10
tel. (52) 30 24 517

ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN / ŻNIN
ul. Dworcowa 25
tel. kom.: 668 319 445
tel. kom.: 608 617 106
tel. kom.: 601 786 809

Oddziały

FLANTROWO 2
tel. (52) 30 20 067
tel. kom.: 783 296 780
tel. kom.: 694 383 177

WAŁCZ
ul. Bydgoska 74
tel. (67) 387 18 80
tel. kom.: 607 528 379

HUTA
ul. Poznańska 15
64-708 Huta
tel. kom.: 572 352 722

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
© 2022 INTER-VAX sp. z o.o. All Rights Reserved.

INTER-VAX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Żninie, ul. Dworcowa 29, 88-400 Żnin, REGON: 091276553, NIP: 5621004712, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000962013. Kapitał zakładowy: 1 616 000 zł

Podane na stronie internetowej ceny mogą ulec zmianie i nie są oferta handlowa w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Polityka prywatności | Polityka cookies